MG stort zich in de toekomst op het Goodwood Festival of Speed
MG stormt de toekomst tegemoet op het Goodwood Festival of Speed met de onthulling van twee geavanceerde EV’s die het technologische aanbod van het merk versnellen en bestuurders zullen aanspreken die op zoek zijn naar het volgende niveau in elektrische rijprestaties en intuïtieve technologie voor meer veiligheid, comfort en entertainment.
De gestroomlijnde MG IM5 executive saloon en MG IM6 SUV zijn de meest innovatieve auto’s die MG ooit heeft aangeboden. De aanduiding IM staat voor Intelligence in Motion en biedt een onderscheid voor klanten die willen kennismaken met toonaangevende autotechnologie en -design. Bij de introductie van de MG IM-modellen vandaag zei David Allison, hoofd Product en Planning bij MG UK:
“MG heeft het bezit van een EV toegankelijk, spannend en anders gemaakt met de MG Cyberster cabriolet als speerpunt van het merk. Maar nu willen we met MG IM technologisch leiderschap en innovatie bieden en klanten aanspreken die vandaag al naar de toekomst kijken.“

”Dit betekent dat de MG IM5 Long Range tot 655 km kan rijden op één lading met de 100 kWh-accu op een nieuwe 800V-architectuur die in slechts 17 minuten van 10 tot 80 procent kan worden opgeladen. De opwindende prestaties en dynamische rijeigenschappen, waar MG altijd een passie voor zal hebben, worden geleverd door een digitaal chassis en een snelle acceleratie van de krachtige elektrische Hurricane-motor, die de MG IM5 in slechts 3,2 seconden van 0 naar 100 km/u brengt en de MG IM6 in 3,5 seconden.
MG IM-modellen worden gekenmerkt door technologisch geavanceerde, hoogwaardige uitrusting. Innovatieve functies zoals Rainy Night Mode en 4-mode One Touch Park Assist, die gebruikmaakt van de 360-graden camera’s en autonome rijeigenschappen van de auto om complexe parkeermanoeuvres automatisch uit te voeren. Rijden in de stad wordt nog eenvoudiger met de introductie van revolutionaire bidirectionele achterwielbesturing, waardoor de draaicirkel van de MG IM5 drastisch wordt verkleind tot 9,98 meter.
Een blikvanger in het interieur is het ultra-HD 26,3-inch infotainmentdisplay, dat wordt ondersteund door een 10,5-inch touchscreen. Alle auto’s zijn voorzien van een prachtig panoramadak en een op maat gemaakt audiosysteem met 20 luidsprekers en vier Sky Speakers in het dak voor een rijk en vol geluid. Het interieur is voorbeeldig verfijnd met op maat gemaakte dubbellaagse gelaagde ruiten.
MG introduceert zes uitvoeringen in het Verenigd Koninkrijk, met een keuze uit 75 kWh- en 100 kWh-accu’s en opties met één of twee motoren. De IM5-reeks begint bij £ 39.450 voor de Standard 75 kWh-versie, het Long Range 100 kWh-model kost £ 44.995 en de Long Range Performance-variant is verkrijgbaar voor £ 48.995. De grotere IM6 SUV begint bij £ 47.995 voor het Long Range 100 kWh-model, £ 50.995 voor de Performance-versie en £ 52.995 voor de exclusieve Launch Edition. De IM-modellen zullen in een eerste fase gelanceerd worden in de UK, Noorwegen en Zwitserland.
Adembenemend ontwerp van MG
De MG Cyberster keerde terug naar het Goodwood Festival of Speed en maakte indruk met een verfijnd nieuw kleurenschema. De Cyberster Black heeft een luxueuze zwarte afwerking die het opvallende ontwerp van de auto nog meer tot zijn recht laat komen. De diepzwarte lak wordt versterkt door ultrafijne glasdeeltjes die voor een subtiele glans zorgen. Dankzij een hoogwaardig lakproces dat doorgaans voorbehouden is aan luxe auto’s, ziet de afwerking er mat en glad uit wanneer de auto stilstaat, maar komt hij tot leven met een glinsterend effect wanneer hij in beweging is.

De Cyberster Black is ontworpen door Jozef Kaban, vicepresident van SAIC Design bij MG, en combineert strakke chromen details met een volledig zwart interieur, wat een sterk visueel statement maakt.
Op de MG-stand wordt het MG Cyber X-concept onthuld wat een nieuwe richting voor de ontwerptaal van het merk inluidt. Deze compacte, volledig elektrische stadsverkenner belichaamt de creatieve geest van MG’s opkomende ‘Cyber’-submerk en combineert een robuuste styling met een stadgerichte uitstraling. Met zijn matgrijze afwerking en pop-up koplampen heeft de Cyber X een sterk silhouet en een zelfverzekerde uitstraling.
Als concept is de Cyber X een ode aan het ontwerppotentieel van MG en biedt hij een blik op de toekomst van elektrische mobiliteit nu het merk zijn tweede eeuw ingaat.

Een laatste hoogtepunt was de populaire terugkeer van de MG EX4. De MG EX4 is speciaal voor het Goodwood Festival of Speed ontworpen door het Londense ontwerpteam van MG en is een gedurfde herinterpretatie van de legendarische Metro 6R4-rallyauto uit de jaren 80. Hij gaat met zijn tijd mee dankzij de extreem krachtige elektrische aandrijving van de MG4 XPower. De ontwerpers van MG hebben ook een opvallende nieuwe livery ontworpen voor het Goodwood Festival of Speed in 2025.